Co to jest chroniczny ból i dlaczego trudno ją leczyć?

Co to jest chroniczny ból i dlaczego trudno ją leczyć?Ostatnie badania Narodowego instytutu zdrowia wykazały, że ponad jedna trzecia ludzi w USA badali ból który w poprzednich trzech miesięcy. Z nich około 50 milionów cierpi z powodu przewlekłego lub ostrego bólu.

Aby umieścić te dane w perspektywie, 21 milionów osób zdiagnozowano cukrzycę, 14 milionów mają raka (to wszystkie nowotwory razem wzięte) i 28 milionów diagnozowali z chorobą serca w stanach ZJEDNOCZONYCH w tym świetle, liczba cierpiących na bóle oszałamiająca i wskazuje, że jest to duża epidemia.

Ale w przeciwieństwie do leczenia cukrzycy, raka i chorób serca, terapia bólu nie poprawiła się w ciągu setek lat. Nasze główne metody leczenia są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), jak ibuprofen czy aspiryna, które po prostu nowoczesne wersji żuć korę wierzby; i opioidy, które są pochodnymi opium http://gohealth-now.pl/ostelife/.

W 2012 roku w USA było wypisane 259 milionów recept na opioidy. Nie wiadomo, ile z tych recept bylo dla chronicznego bólu. I rzeczywiście, nowe wytyczne CDC dotyczące stosowania opioidów w leczeniu przewlekłego bólu ostrzegają lekarze wziąć pod uwagę ryzyko i korzyści wynikające z używania opioidów przy ich powoływaniu pacjentów.

Rzecz w tym jednak, że opioidy stosowane w leczeniu bólu przewlekłego, nie dlatego, że są one idealnym leczeniem, ale dlatego, że dla niektórych pacjentów, bez względu na ich wady, są one najbardziej skutecznym leczeniem, dostępny w tej chwili.

Problem, moim zdaniem, jest następujący: mamy za mało inwestujemy w badania i nauczanie tego, co powoduje ból i jak ją leczyć.

Ból może mieć cel

Ból może mieć celBadam procesy, które wywołują i podtrzymują chronicznego ból. Jedną z pierwszych rzeczy, których uczę swoich studentów, że ból-to proces biologiczny, który ma kluczowe znaczenie dla życia. Ból chroni nasze ciało przed urazami i, przypominając nam, że tkanka jest uszkodzona i wymaga ochrony, ale również pomaga w rehabilitacji urazów, które nabywamy.

To prezentują ludzie, którzy nieodmiennie w stanie odczuwać ból. Ludzie z tymi warunkami typowo są podatne na infekcje lub organowy niepowodzenie na starzeją do wielokrotnego urazy które idą bezpański. Bo oni nie mogą czuć ból, nigdy nie uczą się unikać niebezpieczeństw, lub jak chronić nadal-gojenie ran.

W przeważającej części, lekarzy i naukowców nie jest szczególnie interesują bólu od codziennych ataków, urazów i skaleczeń. Ten typ ostrego bólu typowo nie wymaga obróbki lub może taktujący z lekarstwem sprzedaży detalicznej. Pozwoli gdy tkanka uleczy.

Jednak tych z nas, kto leczy i uczy się ból, martwi chroniczny ból. Ten rodzaj bólu, który może trwać tygodniami, miesiącami lub nawet latami-nie służy nie przydatna dla przetrwania i faktycznie jest szkodliwy dla naszego zdrowia.

Nie istnieje jeden rodzaj przewlekłego bólu.

W wielu przypadkach chroniczny ból utrzymuje się po wygojeniu. To zdarza się stosunkowo często z rannych weteranów, ofiar WYPADKÓW i innych osób, którzy otrzymali ciężkie obrażenia.

Chroniczny ból od zapalenia stawów mówi człowiekowi o uszkodzeniach w organizmie. W związku z tym wygląda na dotkliwy ból i prawdopodobnie, gdyby ciało исцелилось, ból ustąpił. Ale w tej chwili nie ma żadnego leczenia lub interwencji, aby wywołać to uzdrowienie, więc ból staje się najbardziej niepokojący aspekt choroby.

Przewlekły ból może wystąpić również od warunków, jak fibromialgia, które mają nieznaną przyczynę. Warunki te często misdiagnosed i ból produkują może być zwolniona opieka zdrowotna profesjonalistami jak psychologiczne lub jak odporna szuka zachowanie.

Jak odczuwamy ból?

Jak odczuwamy ból?Doświadczenie ludzkiego bólu można podzielić na trzy pomiary: to, że naukowcy bólu nazywają czuciowo-dyskryminujące, uczuciowe motywacyjnego i terapii poznawczo-ewaluacyjnych. W przypadku ostrego bólu istnieje równowaga pomiędzy każdym z tych pomiarów, co pozwala dokładnie ocenić ból i zagrożenie dla naszego przetrwania. W przypadku przewlekłego bólu wymiary Te są łamane.

Czuciowo-дискриминантное pomiar odnosi się do faktycznego wykrywania, lokalizacji i nasilenia bólu. Pomiar ten jest wynikiem bezpośredniego nerwowego drodze od ciała rdzeń kręgowy i w górę do kory mózgowej. To jest to, jak wiemy o lokalizacji na naszych ciałach potencjalnej szkody i ile szkód może być związane z urazem.

Wiedzieć, gdzie boli – to tylko część doświadczania bólu. Uraz jest niebezpieczna dla życia? Musisz uciekać lub walczyć? Tutaj wchodzi w życie uczuciowe emocjonalny wymiar. Powstaje ona z bólu schematów interakcji z układem limbicznym (emocjonalnymi ośrodkami mózgu). To dodaje emocjonalny zapach dołączonemu sygnał bólu i jest częścią reakcji „walki lub ucieczki”. W ten sposób powoduje gniew lub strach związany z możliwością szkody fizycznej. To także prowokuje szkolenia, aby w przyszłości unikać sytuacji, które mogą doprowadzić do obrażeń ciała.

Trzeci wymiar, terapia poznawczo-szacunkowa, to świadoma interpretacja bólu sygnału w połączeniu z innym sensorycznej informacji. Jest to pomiar opiera się na różne aspekty przetwarzania bólu, co pozwala nam określić położenie i potencjalną ciężkości urazu i wymyślić strategię przetrwania na podstawie wszystkich dostępnych informacji.